moara de hârtie


Jurnalul morii de hârtie, săptămâna a 5-a
23 noiembrie 2009, 23:11
Filed under: moara | Etichete:

La moara de hârtie, echipamentele aduse săptămâna trecută,  au fost “disciplinate” cu pricepere şi răbdare în week-end. Dacă la începutul săptămânii zăceau dezmembrate prin toată hala, acum, întremate de mâini dibace, s-au aliniat una câte una pe margine aşteptând cu interes semnalul de punere în funcţiune.

Tot în weekend, am început lucrul la o carte specială, Vis de copil, compusă din picturi ale unor copii talentaţi care şi-au exprimat trăirile prin poezie şi culoare. A fost frumos şi linişte la moară, stări poate imprimate şi de sentimentele pozitive pe care ni le-au transmis creaţiile celor peste 50 de copii care şi-au aşternut pe hârtie o parte din suflet.

Încă mai avem de dichisit hala şi echipamentele dar… mult a fost, puţin a rămas! :)

De la noi, numai gânduri bune!

Echipa moaradehartie


2 comentarii până acum
Lasă un comentariu

acum vad cata treaba ati facut! spor! si de-i nevoie de ajutor, cu mare drag raspund la un chiuit pe mail

Comentariu prin enona

Multumim foarte mult! Dam de stire cand avem nevoie de ajutor. Salutari din sediul morii de hartie unde ne-a prins noaptea, lucrand la o carte foarte deosebita! :)

Comentariu prin moara de hartie




Lasă un răspuns

Fill in your details below or click an icon to log in:

Gravatar
WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Schimbă )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Schimbă )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Schimbă )

Connecting to %s



Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 31 other followers